• Karfo Akademi

    Araştırmak, Tekrar etmek ve Etkileşim için


    Burada sadece tecrübeli satıcılar veya sadece işin teorisini hatmetmiş eğitmenler tarafından değil, sahada bu eğitimlerin yansımalarını birebir yaşamış uzmanların gözünden, kullanabileceğiniz dünyanın konusunda en teknolojik cihazlarını ve en kapsamlı uygulama konularını gösteriyor, ardından da sizlere Araştırmak, Tekrar etmek ve Etkileşim için bir ortam yaratıyoruz.Karfo Endüstriyel,

Türkiye’nin 20 yıla yakın bir süredir malzeme sektörünün içerisinde, Nikon’un tek yetkili distribütörlüğü ile adını duyurmuş ancak bir çok büyük firmayı aynı anda başarıyla ülkemize kazandırmış ve bunları klasik ithalatçı yöntemleri ile sadece ithal etmek/satmak noktasında kalmamış, bu cihazlarla yapılan tüm uygulamaları öğretmeyi kendisine görev edinmiş, konusunun öncü firmalarından biri olarak şimdi de Karfo Akademi yapılanması ile Türkiye’ye yeni bir vizyon katıyor.

Yeni taşındığımız binamızdaki zorlu yolculuğumuzda, gerçekleştirdiğimiz seminerler, demolar, eğitimler ve her yıl güncellenen son teknoloji cihazları ile Karfo Akademi yapısını yavaş yavaş oluşturduk.

Öncelikle tüm müşterilerimize ve çalışanlarımıza bizlere inanarak bu “Etkileşim’e” katkıda bulundukları için teşekkür ediyoruz.


Karfo Akademi

Etkileşim

Seminer

Kullanmak

Workshop


Tekrar Etmek

E-Seminer

Eğit-il-mek

Teknik Eğitimler


Etkileşim diyoruz, çünkü burada paylaşmak istediğimiz bu yeni tarzımız; aslında daha önce yıllarca bahsettiğimiz vizyonun; hem cihaz hem bilgi anlamında daha geniş çaplı ve daha fazla hissetmeyi kapsayan yani daha büyük başarılar için öğrenmenin altın kuralı olan 5 duyu organımızın tamamına hitap etmeyi amaçlayan hali.

Bu bağlamda sizleri konusunda hepsi dünya devi bu kadar uluslararası firmayı bir araya getirirken biraz da bizim bakış açımızdan yerli olmak ne demek, bunu anlatabilmek için çağırıyoruz.

Bizce bu vatana ve millete hizmet;
Eğitilmek, Kullanmak, Araştırmak, Tekrar etmek ve birbirimize destek olmaktan, yani Etkileşimden geçiyor.

O yüzden çevrenizde gördüğünüz, duyduğunuz, belki de katılımcı olduğunuz organizasyonlardan farklı olarak biz bu etkileşimlerde sadece bilgi sunumu, eğitim, analiz veya sadece çalıştay (workshop) yapmıyoruz.

Burada sadece tecrübeli satıcılar veya sadece işin teorisini hatmetmiş eğitmenler tarafından değil, sahada bu eğitimlerin yansımalarını birebir yaşamış uzmanların gözünden, kullanabileceğiniz dünyanın konusunda en teknolojik cihazlarını ve en kapsamlı uygulama konularını gösteriyor, ardından da sizlere Araştırmak, Tekrar etmek ve Etkileşim için bir ortam yaratıyoruz.

Karfo Akademi olarak size verdiğimiz bu açık çek ile amacımız binamızı bu ortamı yaratan ve besleyen, kişilerden bağımsız ama uzman kişileri içinde organize eden canlı bir haline getirmek.

Metalografi ve malzeme bilimi gibi dallar, yoruma ve birçok analize bağlı olduğundan bu tarz iletişimlere maalesef biraz kapalı. Amacımız bu zor alanları hepimizin gayretleriyle Türkiye’de muasır medeniyetler seviyesinde bir bilim olarak kullanmak.